קניות וצרכנות אינטרנטית – מדריך וטיפים מעודכנים

Logos

חשבתי לעצמי שהגיע הזמן לעשות פוסט נוסף ומחודש על צרכנות וקניות באינטרנט.

בעיקר, מענה לשאלות שחוזרות ונישנות בבלוג ובדף הפייסבוק, וגם כמה טיפים וכלים שאני למדתי להשתמש בהם לאחרונה יותר טוב, שגיליתי או שאני יודע ועושים לי את החיים ליותר קלים, ומעכשיו אולי גם לכם.

מי שעוקב אחרי הבלוג, שמו וכותרתו יודע שאני חובב קניות און-ליין וקניות בכלל באינטרנט. זה לא מתחיל ונגמר בציוד ריצה, זה חוצה לעוד תחומי חיים רבים ומגוונים. למעשה למעט קניות של אוכל ודברים לבית, רוב הקניות שלי לא נעשות בארץ.

עולם גדול של אפשרויות עומד בפניכם.

אז שנצא לדרך ?

[עדכון דצמבר 2014]

תקרת הפטור ממכס עלתה מ 325$ ל 500$ (לא ריגש אותנו)

רשות המיסים עדכנה ושדרגה את המדריך שלה לייבוא חבילות אישיות.

[עדכון אפריל 2014] כמעט שנה אחרי במסגרת עדכונים ושאלות בעקבות הפוסט הזה, פרסמתי פוסט נוסף, שמהווה המשך לפוסט הזה ובו תוספות ומענה להרבה שאלות. אני ממליץ לקרוא אותו לאחר קריאת הפוסט הזה.

עדכון אוק 2014
חברים, יש הרבה עדכונים בנוגע ל shipito בפוסט של 2014. אנא עברו אליו לקבלת מידע מהימן.

 

 

נחסוך מכם את ההיסטוריה הארוכה ונפתח בקיצור: עם המהפכה האינטרנטית ובעיקר עם עלייתו הגדולה של Ebay והחנויות המכוונות קרה דבר, שבעיני הוא נפלא. העולם הפך שטוח. מבחינת הצרכן בקצה, דברים שהיו פעם בהישג ידו רק בתיווכם של יבואנים / סוחרים ושאר שכבות בינו לבין היצרן הצטמצמו ועולם גדול ושלם של מסחר ישיר התפתח.

בהתחלה, זאת היתה נחלתם של בודדים, שכן שיטות התשלום, קניה ומכירה היו מפחידים, עוד לא לגמרי מוסדרים והרבה חששו מקניות ברשת. בימינו אנו, כמעט כל נער ונערה כבר הזמינו לפחות פעם אחת באי-ביי ויודעים מה זה Paypal.

לפני שנה בדיוק פרסמתי את הפוסט הזה שנתן אוסף של טיפים בסיסיים איך לקנות באינטרנט ואיך לחפש מציאות. אני ממליץ לכם בחום לקרוא אותו בטרם תמשיכו לפוסט הנוכחי, שכן הוא עובר על כמה מושגי בסיס שאולי אני אדלג כאן על ההסבר שלהם, ואצלול יש לעניינים הטכניים של מה ואיך שכולם רוצים לדעת.

בואו נסרוק סדרה של שאלות שנשאלתי לאחרונה שקשורות להזמנות אינטרנטיות ואחרי זה אשתף אתכם בעוד כמה טיפים מהתקופה האחרונה.

איך אני יודע ומחשב כמה מיסים / מכס / מע"מ אני אשלם, והאם מחיר המשלוח כלול בזה ?

בואו נשים סוף, אחת ולתמיד, לשאלה הזאת, עם הסבר יחסית מאד פשוט.

אנחנו מדברים על מיסים, לא על עמלות. מיסים ועמלות זה לא אותו דבר. עמלות זה תשלום שגובות מכם חברות שילוח פרטיות, מיסים זה תשלום שגובה מכם אגף המכס והמע"מ של מדינת ישראל. הקשר בין השניים מוסבר בשאלה הבאה, כאן אנחנו מתעסקים רק במיסים.

לאחר שנפטרנו מהעז הזאת, הנה החוקים הפשוטים ביותר:

בישראל יש שלושה מיסים שמשלמים על קניות:

1. מע"מ בגובה 18% בתקופה זו.

2. מס קניה – משתנה לפי סוג מוצר, וחל על מוצרים מיובאים ומיוצרים בארץ.

3. מכס – משתנה לפי מוצר וחל על מוצרים מיובאים.

חוקי התשלום:

קניה עד 75$ – לא משלמים אף אחד מהמיסים, כאשר הסכום (75$) כבר כולל בתוכו את מחיר המשלוח, זה אגב יהיה נכון גם לקטגוריות הבאות. דוגמא: קניות ב 50$ ומשלוח בעלות של 22$ (סה"כ 72$) פטור ממיסים. קניות בעלות של 55$ ומשלוח 27$ (סה"כ 82$) כבר נכנס לקטגוריה הבאה.

מסקנה: תשדלו תמיד שההזמנות שלכם יהיו שוות או מוצהרות פחות מ 75$.

75$-500$ – משלמים מע"מ ומס קניה. כאשר מס קניה משתנה לפי מוצר. על פי רוב, על בגדים ונעליים למשל משלמים מע"מ בלבד.

500$ ומעלה – תשלום מלא של כל שלושת המיסים.

מי שממש מעוניין יכול להכנס לטבלה של אגף המכס והמע"מ ולראות את כל הנתונים המרתקים האלה.

מה ההבדל בין שיטות השילוח השונות לישראל ואיך זה ישפיע על השורה התחתונה של התשלום שלי ?

כאן כבר נכנסת עז יותר רצינית ויש לה חשיבות מכרעת בשיקול שלכם בהזמנה מאתר זה או אחר, ובשימוש בחברת שילוח זו או אחרת. כיוון שאת מחיר המוצר אתם יודעים במעמד הקניה, הטרמפיסט שיכול לקפוץ על הארנק שלכם ולהעמיד אתכם במצב של אין ברירה הוא חברות השילוח. והן עושות זאת מצוין, בעיקר כאשר הנתונים לא ברורים.

כמו שציינתי בפוסט הקודם, צריך להבדיל בין שילוח שמגיע בדואר ישראל רגיל או רשום לבית, לבין דואר של חברות שילוח פרטיות כגון UPS,FEDEX,EMS, DHL EXPRESS ועוד..

israel post

דואר רגיל / לאומי מטופל בצורה שונה שלחלוטין מחברות השילוח הפרטיות. דואר לאומי מחו"ל הופך לדואר לאומי רגיל בארץ, ומטופל ע"י רשות הדואר. לדואר מגיעות כל יום עשרות אלפי חבילות. אין דרך לבדוק את כולן. חבילות דואר רגיל נעצרות לבדיקה מדגמית, ככה שלעיתים קרובות סיכוי גבוה שהחבילה שלכם כלל לא תעצר לבדיקה באגף המכס והמע"מ.

איך הדואר יודע לבדוק ? הדואר מחפש על חבילה טופס הצהרת מכס CN22 בזמן שהחשבונית (invoice) נמצאת בדרך כלל בתוך החבילה. כאשר קונים מחנות, יש כזה.המדבקה הזאת היא שמצהירה על ערך הטובין שבפנים, וגם מצויינת עלות המשלוח לעיתים. חנויות מסודרות ושולחי איביי לסוגיהם מכירים ועושים זאת ללא כל בעיה. באיביי ובחנויות מהמזרח אפשר גם לבקש מהם לכתוב ערך נמוך כדי להגיע ל >75$ המפורסם.

אם על החבילה הצהרה מסודרת אז או שתעבור לפי החוקים הנ"ל או שתתבקשו בסניף הדואר המקומי שלכם לשלם את המיסים הדרושים ע"פ החישוב מהשאלה הקודמת.

אם החבילה נעצרת, ראו את השאלה הבאה.

במידה והחבילה נשלחת באמצעות חברת שילוח / דואר שליחים, אז היא נכנסת לקטגוריה אחרת לחלוטין של תשלומים. או לטובה או לרעה.

איפה זה יכול להיות לטובה ? בחברות forward כמו Buy2Usa ודומיהן, שעובדות בצורה מסודרת עם חברת שילוח פרטית, חברות שהביזנס שלהן הוא דואר ושילוח, וחלק מהשירות שלהם הוא שאתם יודעים בדיוק כמה יעלה המשלוח כולל תשלומי המיסים ומשלמים אותו מראש. אין הפתעות והחבילה מגיעה עד הבית עם שליח.

מצד שני, נגיד והזמנתם GPS דרך AliExpress ושלחתם אותו או שהוא נשלח באמצעות UPS לארץ. השולח נותן לכם מחיר שהוא קיבל מ UPS, וזה בסדר. השאלה היא מה קורה עם החבילה מהרגע שהיא נוחתת בישראל.

Shipping_Logos

אז בואו אני אסביר לכם. חברות השילוח האלה הן חברות פרטיות (את העיקריות אפשר לראות בלוגו כאן מעל). יש להן מחסנים בנתב"ג, ממש ליד אגף המכס והמע"מ, לשם מגיע החבילה שלכם. כל החבילות, בלי יוצא מן הכלל, בחברות שילוח עוברות בדיקה של מכס ומע"מ. החברה באופן פרו-אקטיבית מעבירה לאגף את כל החבילות מ 2$ ועד גדול. ככה שאין סיכוי עם חברת שילוח כזו לא ליפול בבדיקה המדגמית. אין מדגמית עם חברות שילוח.

אם החבילה שלכם חייבת במיסים כמובן שהחברה תגבה, אבל החברות האלה נוטות לעשות את הכסף שלהן גם מעמלות כאלה ואחרות כמו למשל העובדה שהם "משחררים" עבורכם את החבילה מאגף המכס והמע"מ, ומכיוון שהם משלמים להם לפני שאתם עוד מעבירים להם את התשלום הם גובים מכם עמלות שונות ומשונות כמו "הקצאת אשראי" או מילות מכבסה שונות למסחטת הכספים היעילה הזאת. ולכן, עם חברת שילוח תשלמו גם מיסים, וגם עמלות, רק שהשאלה היא כמה עמלות.

מה המסקנה מכל זה:

1. להשתדל לשלוח כמה שיותר בדואר לאומי ארצי של המדינה ממנה אתם מזמינים. זה המתכון הבטוח למינימום צרות ואולי אף להמנע מתשלומי מיסים גבוהים.

2. להשתמש בשירותי חברת שילוח שמתחייבת למחיר סופי מלכתחילה עד דלת ביתכם. כאן החסכון מסתכם בזה שאין הפתעות. אתם יודעים מה אתם משלמים ואין הפתעות.

3. להזהר ולהשתדל להמנע משילוח מחנויות באמצעות חברות שילוח פרטיות גדולות. תמיד יש הפתעות.

4. EMS היא שירות הבלדרות הבינלאומי של חברות הדואר. היא מופעלת ע"י דואר ישראל אבל היא פועלת כחברה פרטית והיא גובה עמלות כמו חברה פרטית. EMS היא לא דואר ישראל רגיל !!

דוגמאות:

א. לעולם, אבל לעולם אל תשלחו לארץ נעליים מ Runningwarehouse.com באמצעות אופציית ה UPS שלהם. UPS ישחטו אותכם בארץ עם מיסים ועמלות שיעלו כמו הנעליים עצמם. שלחו אותם ב 20$ דרך Buy2Usa או Mustop.

ב. שילוחים מארה"ב, להשתדל כמה שאפשר לשלוח (USPS (United States Postal Services.

קיבלתי מכתב מהדואר שחבילה שלי נעצרה ואני צריך לשחרר אותה. מה לעשות ?

בואו נפריד בין חבילה שנשלחה בדואר רגיל לבין דואר שליחים פרטי.

במידה וחבילת דואר רגילה נעצרה לבדיקה מדגמית קיים סיכוי שתשוחרר ללא כל בעיה. אם החבילה נעצרת כי אין עליה הצהרת טובין, אז תקבלו מכתב מהדואר שהחבילה נעצרה.

המכתב יהיה מבלבל. הדבר הכי בולט בו יהיה טלפון של חברת עמילות מכס של דואר ישראל. בוא נסביר לכם כאן משהו חשוב שוב. עמילות מכס זה מקצוע של משרד שמטפל בשחרור של חבילות מאגף המכס והמע"מ ( יכול להיות עבודה קשה מאד וסיזיפית עבור משלוחים גדולים) בתמורה לעמלה. כל יבואן מכיר זאת.

לחברת הדואר יש חברת עמילות מכס שמתחרה בחברות הפרטיות. באופן בוטה ומונופוליסטי, חברת הדואר רוכבת על הבלבול שלכם והרצון שלכם שהחבילה כבר תגיע לידכם ומציע לכם את שירות עמילות המכס שלה, כל זה בתמורה ל 180 שׁ"ח ראשוניים, הקצאת אשראי, ועוד ועוד..

חבל על הכסף שלכם. בתחתית הדף מסתתר המידע שמספר לכם שאם תרצו תאלצו ללכת לשחרר אותה מאגף המכס והמע"מ בתל אביב (תל-אביב – דרך ההגנה 137, יד אליהו). לשם אתם מגיעים עם ההעתק של ה Invoice שלכם ומשחררים את החבילה.

העמלות : 35 ש"ח לשחרור חבילה שלא חייבת במיסים ו 81 ש"ח בערך לחבילת EMS שנעצרה או לחבילה שכן הייתה חייבת במיסים. לא זול, אבל עם עמילות המכס זה יעלה פי ארבע.

המסקנה המתבקשת היא תמיד לדאוג ולבקש שיהיה Invoice מסודר על החבילה ששולחים לכם. שגם אם תהיו חייבים במיסים לפחות לא תהיו לכודים במלתעות של חברת דואר ישראל.

בחברות שילוח כמו שציינו, חברת השילוח עושה בשבילכם את "עמילות" המכס ואלא אם כן התשלום כולו נקבע מראש, היא תגבה עמלה נוספת על הפעולה הזאת. אתם תשלמו מיסים ועמלות.

[עדכון דצמבר 2014 – טבלת עמלות מעודכנת מתוך כתבת TheMarker]

Comission

אתה כל הזמן מדבר וחופר על חברה בשם Shipito, מה הסיפור שלה ושל המשלוחים שהיא מציעה ?

shipito

Shipito היא חברת Forwarding אמריקאית. בדומה לחברות שהוזכרו מעל היא מציעה כתובת למשלוח חבילות בתוך ארה"ב, ככה שתוכלו לקנות און-ליין באתרים שלא שולחים לארץ. החבילה מגיעה למחסן שלהם משם הם שולחים אותה לישראל (ועוד להרבה מדינות בעולם) במגוון רחב של אפשרויות שילוח.

יש עמלה קבועה של 1$ לכל משלוח, למנויים וללא מנויים.

כחלק מתהליך השילוח של Shipito יש תהליך של מילוי ה CN22 עצמו. כלומר, בניגוד לחברות אחרות שבהן אתם שולחים להם את ה invoice של החנות שממנה קניתם את הפריט, כאן אתם פשוט ממלאים סכום ותיאור. דוגמא: אם אתם קונים נעליים ב runningwarehouse ושולחים ל buy2usa, והנעליים עלו 70$. Buy2Usa יבקשו את הקבלה המקורית מהחנות ויצהירו בדיוק את אותו סכום. ב Shipito לא מבקשים מכם את הקבלה המקורית, ואתם יכולים לכתוב כל סכום שאתם רוצים. את המשמעות תבינו לבד. כמובן שאם נתפסתם, אתם עלולים לשלם מס גבוה מאד + קנס. לא מכיר מישהו שזה קרה לו בזמן האחרון, בטח שלא בסכומים שבהם אני / אנחנו קונים, אבל עדיין חשוב לציין זאת.

ל Shipito היו (ועדיין ישנם) שתי אפשרויות שילוח מאד זולות, באופן יחסי וביחס לחברות forwarding אחרות, לישראל.

AirMail Economy שהוא מבוסס על USPS Airlift הזול ומתאים למעטפות ואריזות קטנות עד גודל קופסאת נעליים או פחות בדר"כ. המחיר שלו מצוין, זמני האספקה סבירים. מעולה למשלוחים קטנים.

AirMail Priority היה "אחיו" הגדול שאפשר גם ביטוח על תכולת החבילה במחיר זעום. ולכן בשנה האחרונה כמעט כל החבילות ששלחתי לארץ מארה"ב היו כאלה. ההבדל בינו לבין ה Economy היה דולרים בודדים ולכן העדפתי עם ביטוח מאשר בלי.

[עדכון דצמבר 2014]  AirMail Priority כבר לא מבוסס USPS אבל מגיע בדואר חבילות  דרך דואר בלגיה כ-EMS, בחבילות שגודלן מעל 2 ק״ג.

יחד עם זאת, בשבועות וחודשים האחרונים השתנה אופי השירות והחבילות. מה שהיה חבילות דואר רגיל הפך לאחרונה לחבילות EMS ואם קראתם את כל מה שקדם, אז אתם מבינים שפתאום חבילות נעצרו למיסוי ונגבו מיסים ועמלות. ההפתעה הייתה לא רק בעובדה שפתאום השילוח הזה הפך ל EMS בדרך, אלא גם שאיפשהו בדרך הם שמו את הסטיקר של EMS על ה Invoice של החבילה וככה היא נעצרה באגף המכס והמע"מ, ונאלצתי לשחרר אותה באגף המכס והמע"מ בתל אביב (באמצעות ה Invoice של Shipito).

1015423_515961728458628_233732413_o

מה המסקנה המתבקשת מכל זה ?

פניתי ל Shipito שלמעשה הסירו כל אחריות מעצמם בגישה האמריקאית הפשטנית, "ברגע שזה יצא מהמחסן, זה כבר לא בידי מה ואיך". לכן, פניתי לחברה שאיתה הם עובדים והגעתי לחברת הבת ששלחה את החבילה לישראל דרך בלגיה. ביקשתי מהם שישימו לב לעניין הסטיקר על ה Invoice, אני מקווה שזה יטופל. לגבי עניין המשלוח שהפך ל EMS מסתבר שזאת בקשה של חברת השילוח שאיתה עובדת Shipito ואין לנו למעשה כל שליטה על זה.

למה אני מספר לכם את כל זה ? כי זה קצת מסעיר את קוני הרשת שעובדים עם החברה הזאת שעד היום סיפקה בסה"כ שירות מצוין והשינוי הזה בגישה מאכזב למדי. יחד עם זאת, עדיף להיות חכם ולא צודק. שירות השילוח שלהם עדיין טוב, יעיל וזול משמעותית לרוב הדברים (למעט נעליים אולי) Airmail Economy הוא עדיין שירות שילוח פשוט, טוב, זול ויעיל ל 90% מהדברים שאנחנו קונים בארה"ב ושולחים לארץ.

[עדכון ספטמבר 2013] חשבתי שנכון להוסיף לגבי הטפסים שמבקשים (לכאורה) ב Shipito אחרי ההרשמה

הערה חשובה לכל אלה שהתעניינו לגבי ההרשמה בשיפיטו.

אין שום צורך לשלוח ל Shipito שום מסמך זהות ושום צורך לחתום על שום דבר. תרשמו, ותהיה לכם תקרת הזמנות חודשית מבחינת סכום, שעולה מהר מאד ככל שתעשו יותר הזמנות. אתם לא צריכים למלא כלום ולא לשלוח שום דבר. אני מעולם לא עשיתי דבר כזה.

זה בסה"כ מאפשר לכם לקבל קרדיט יותר גבוה בשלב יותר מוקדם, אבל לא חושב שזה הכרחי כלל וכלל, אלא אם כן אתם מתכננים לשלוח משהו מאד גדול ויקר.

איך מחפשים באי-ביי בכל העולם ?

לפני כשנה Ebay שינו את מדיניות האתר שלהם ב Ebay.com. כבר לא ניתן דרך הממשק הרגיל לחפש פריטים בתת סניפי Ebay במדינות אחרות. פעם היה "check box" של "World Wide" שהיה בודק בכל המדינות. מדובר באפשרות מאד חשובה. לאף אחד אין רצון להכנס בנפרד לכל איביי מקומי של מדינה (קוריאה, גרמניה, תאילנד, ארה"ב, בריטניה, צרפת, ועוד) כדי לחפש דברים.. רוצים לחפש במקום אחד ושכל התוצאות יעלו.

רק כדי לתת כמה דוגמאות, לגו למשל מאד זול בקוריאה עם משלוח חינם לארץ, כנ"ל בירקנשטוק ופליימוביל בגרמניה, חלקים לשעונים מקוריים ואיכותיים אפשר לקנות בתאילנד, ביגוד לריצה אפשר למצוא גם באנגליה, גרמניה, צרפת, ועוד ועוד… אני קונה חלקים לאופניים הרבה מאד דרך אנגליה.

מה עושים ?

שתי אפשרויות פשוטות

1. מחפשים דרך Ebay.co.uk.

Screen Shot 2013-07-05 at 3.49.30 PM

כמו שאתם רואים בתמונה אופציית WorldWide עדיין קיימת שם ואפשר לעשות SignIn עם היוזר הרגיל שלכם.

החסרון ? כל המחירים בפאונדים אנגליים.

2. פתרון שני, פשוט מצד אחד ומאפשר עבודה עם האתר הרגיל ebay.com, אבל עלול להיות קצת מאתגר למאותגרים טכנולוגית:

להכנס ל ebay.com לעשות חיפוש בסיסי על הפריט שאתם מעוניינים בו. התוצאות הן תוצאות של האתר האמריקאי בלבד.

ללכת לשורת הטקסט של הדפדפן ולהוסיף בסופה את המחרוזת הבאה: LH_PrefLoc=2& , כמו בתמונה בדיוק, ואז ללחוץ Enter שוב.

למעשה איביי רק הורידו את הכפתור הגרפי, אבל לא ביטלו את האפשרות הטכנית לבצע חיפוש כזה בדפדפן.

Screen Shot 2013-07-05 at 3.51.54 PM

חדי העין שבינכם יכלו לראות את אותה מחרוזת בדיוק גם באתר האנגלי..

ההבדל ? אחרי ה Enter כל החיפושים הבאים יהיו באתרים העולמיים באותו סשן, רק שלא תראו את כפתור בחירת ה WorldWide בצד, אלא תראו לשונית קטנה שמציינת שעכשיו החיפוש הוא WorldWide מתחת לסכימת תוצאות החיפוש במעלה הדף (ראו תמונה מתחת):

Screen Shot 2013-07-05 at 3.55.57 PM

אם הרגשתם בשנה האחרונה שיש פחות תוצאות, או שפתאום חיפושים אחרים מעלים תוצאות אחרים, לא טעיתם. הדבר הקטן הזה שינה סידרי עולם, ועם התרגיל הפשוט הזה תחזרו לשיטה הישנה ופריטים נוספים מארצות נוספות יחשפו בפניכם באנגלית ובמחיר $י שקל להבין.

איפה אתה קונה רוב הזמן את כל המציאות שלך ? נראה שאתה מוצא יופי של דברים במחירים מצוינים.

זה יהיה קשה וכמעט בלתי אפשרי לרשום כאן את כל ה"חנויות" הוירטואליות שאני מסתובב בהן.

ברשימת הקישורים, השתדלתי לרכז אתרים שמהם אני עושה הרבה קניות. בעיקר אלה הקשורים לריצה. אבל אני קונה לא רק משם. באופן כללי "המחיר" של קניית מציאות הוא לחפש אותן. החיפוש הזה דורש סוג של מיומנות. לא התברכתי בשום כשרון מיוחד, זה פשוט עניין של תרגול והתייעלות בחיפוש.

יש אתרים שאני יודע לחזור אליהם ולעקוב אחריהם, או שיש להם מחירים קבועים טובים לדברים מסוימים ולרוב אני קונה אצלם. הדוגמא הקלאסית היא נעלי ריצה ב Runningwarehouse.com, שם עם קופון runblog10, מקבלים מייד 10% הנחה ויש להם את מבחר נעלי הריצה והמחירים הטוב ביותר בארה"ב. ללא תחרות כמעט. בביגוד למשל אני נעזר בחברות אחרות.

יש אתר ישראלי נחמד ויעיל שנקרא הדוד, שכולל רשימה ענקית של חנויות ששולחות לארץ, וחנויות אינטרנטיות שאפשר לקנות מהן.

מאז שאני משתמש בשירותהם של Shipito אני יכול לקנות באופן חופשי מחנויות בארה"ב שלא שולחות לישראל וזה פתח לי עולם שלם ורחב של אפשרויות, החל מאיביי ארה"ב של כאלה שלא שולחים לישראל, מכאלה קניתי לא מעט דברים כולל ביגוד והנעלה לילדים, ועד לאתרים כמו SunnySports.com שם קניתי הלבשת טיולים, משקפי שמש ועוד במבצעים. יש אלפי אתרים וחנויות עם מבצעים.

נעלי ריצה, כבר ציינתי, נעלי הליכה בסטנדרט מינימלי אני קונה או באתרים של חברות ספציפיות, או מבצעים בארה"ב ושולח דרך shipito, או דרך Ebay.

חלקי אופניים אני קונה לרוב מ Wiggle.co.uk, גלגלי אופניים ללא ספק מהמקום הטוב ביותר ברשת, chainreactioncycles.com.

ספרים אני קונה מ bookdepository האנגלי ששולח לארץ בחינם. אל תעזו לקנות ב Amazon ! חבל על הכסף שלכם. אוצר בלום של אפשרויות, מבצעים, שירות מצוין ומחירים מעולים.

בית מרקחת: vitacost.com, להרשם דרך הלינק הזה ולקבל 10$ הנחה. וכמובן גם iHerb.

עולם אינסופי של אפשרויות אלטרנטיביות ובריאות יותר של כל הדברים שתמצאו בבית מרקחת אמריקאי ענק, כזה שבמיינסטרים וגם כזה אלטרנטיבי.

ציוד לתינוקות:

Screen Shot 2013-07-05 at 4.27.19 PM

כאן מחכה לכם דווקא הפתעה מסוימת. קנייה בארה"ב משתלמת אם אתם מביאים איתכם דברים גדולים משם, אל אם אתם שולחים לארץ. רק דברים קטנים יחסית משתלם לשלוח לארץ.

מצד שני קניה של פריטים גדולים יחסית כמו עגלות כדאי ואפילו משתלם לקנות דרך חנויות בגרמניה. השילוח לארץ הוא בדר"כ באיזור 20-50 אירו, אבל מחיר העגלות עבור אותם מותגים מוכרים מגיע עד חצי לעיתים (אחרי מיסים ומשלוח).

עוד גילוי מעניין הוא כששולחים מחוץ לגרמניה יורד 20% מס, לכן כשאתם נכנסים לאתר גרמני, מייד תרשמו ותכתבו את כתובתכם בישראל, כדי לראות את המחירים "האמיתיים" שתשלמו. אל תפחדו לעבוד עם google translate אם לאתר אין ממשק אנגלי. הדבר החשוב העיקרי הוא לוודא ששולחים לישראל.

רק לדוגמא, אנחנו קנינו עגלה של ABC Design ב 1,800 ש"ח במקום 4,300 ש"ח בארץ.

יש אינספור חנויות, וצריך לחפש את אלה ששולחות לארץ. דוגמא לחנות כזאת babyshop.de. בלי להתבלבל תעשו חיפוש דרך shopping.google.de ותחפשו את הפריט שאתם רוצים ואז תבדקו אם החנות שולחת לארץ. חפשו את הסימון של trusted shops ותהיו שקטים שאתם קונים מחנות בטוחה (כמו בתמונה מעל) על פי חוקי האיחוד האירופאי, גם אם אתם לא מבינים את השפה עד הסוף.

לעיתים הגרמנים קצת איטיים בתקשורת, אבל זה עובד.

למשל את אופני האיזון שעליהם כתבתי קניתי בחנות הזאת, Bike24 ששולחת לישראל.

וכמובן Ebay עם החיפוש הבינלאומי. אוצר בלום של אפשרויות, מציאות ודילים שווים. לדוגמא סנדלי וכפכפי בירקנשטוק למי שמכיר ואוהב, לגו, פליימוביל (מגרמניה) ועוד ועוד…

גאדג'טים ואלקטרוניקה פשוטה, וכדומה אני קונה מדי פעם מ AliExpress , DX.

סיכום:

[עדכון אפריל 2014] כמעט שנה אחרי במסגרת עדכונים ושאלות בעקבות הפוסט הזה, פרסמתי פוסט נוסף, שמהווה המשך לפוסט הזה ובו תוספות ומענה להרבה שאלות. אני ממליץ לקרוא אותו לאחר קריאת הפוסט הזה.

זהו. אני מקווה שנתתי מענה לחלק ניכר מהשאלות שהסתובבו כאן לאחרונה.

זה קל, זה פשוט, זה הרבה פחות מפחיד ממה שזה נראה. העולם שטוח, והרבה יותר נגיש לכם ממה שאתם חושבים, ולכם כצרכנים יש כוח ואפשרויות שלא היו פעם בהישג ידכם ומגיעות לסף דלתכם. כל מה שאתם צריכים לעשות זה קצת להעז.

אני מזמין אתכם לקיים מתחת לפוסט הזה שרשור התגובות, שאלות ותשובות, ואני אשמח לענות לשאלות ספציפיות או כאלה ששכחתי / פספסתי בעניין צרכנות אינטרנטית וקניות ברשת.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

663 תגובות על קניות וצרכנות אינטרנטית – מדריך וטיפים מעודכנים

 1. סיוון הגיב:

  כאשר אני מבצעת הזמנה ורוצה להימנע ממעמ:
  האם מחיר הפריטים + משלוח כולל גם את מחיר המשלוח לארץ דרך חברה חיצונית כמו buy2usa ?
  או שהכוונה רק למחיר הפריט + משלוח מהאתר בתוך ארהב?
  כמו כן.אם יש לי סל קניות 1 ששוויו 200 דולר.מה תמליץ לי לעשות על מנת להימנע ממעמ ומסים?
  מדובר על בגדים בלבד.
  האם כדאי לפצל לבד ולקנות כל פעם כמה?
  האם כדאי לסמוך על חברת השליחויות שתפצל?

  תודה,
  סיוון.

 2. איתי הגיב:

  היי,
  אני מתכוון להזמין חבילה של רצועות אימון שכולל משלוח בdhl יעלו באזור ה400 דולר. אם המוכר ירשום שערך החבילה נמוך מ325 דולר ובעצם המחיר הינו בגלל המשלוח אצטרך לשלם מכס ?
  להתעקש לקנות דרך אלי אקפרס או כל אתר שמכבד פייפאל הינו בטוח ?

  • ranpergamin הגיב:

   Dhl גובים עוד עמלות
   הצהרת ערך נמוך עם חשבונית על ערך גבוה תעלה לך בקנס.

   כן תצטרך לשלם בכל מקרה מיסים ולכן תצהיר ערך אמיתי.

   מאיפה להזמין סה תלוי במה שאתה רוצה לקנות. בעלי התשלום הוא בטוח אבל לא כל מוכר הוא אמין.

  • trilliane הגיב:

   ב-DHL יחייבו אותך במסים בוודאות (השחרור הוא פרטני) וגם בעמלות נלוות (שגובה DHL). בעיקרון חישוב המדרגה לצורכי מס נעשה עפ"י עלות הטובין עצמם, אבל המסים חלים על מלוא הסכום (כולל משלוח). עם זאת, במקרה שלך לא משנה אם הסכום מעל או מתחת $325 כי זה לא מוצר שחייב במכס, אז בכל מקרה תשלם רק 18% מע"מ כל כל הסכום (כולל המשלוח). האחריות להצהרת המוכר היא עליך; אם המוכר יכתוב סכום שייראה למוכס לא סביר הוא יכול להעריך את השווי בעצמו, לעכב את החבילה, לדרוש מסמכים, ואם אכן הייתה הצהרה שקרית לחייב אותך גם בכפל מס (כלומר 36%). מומלץ לקרוא את מדריך המכס ליבוא אישי בדואר חבילות / חברת בלדרות:
   http://taxes.gov.il/CUSTOMS/PERSONALIMPORT/Pages/TaxesIshiParcels.aspx

 3. מסיבה הגיב:

  היי

  נגיד וקיבלתי הודעה כזו :

  ה אומר שזה כתוב על המעקב פריט ה-EMS בטיפול עמילות המכס של חברת הדואר -ממתין לשחרור בישראל, הועברה הודעה לנמען. חברת דואר ישראל מציעה לך שרות עמילות מכס בארץ …
  עם בסוף מייל ומספר טיפול

  מה עליי לעשות כד לשחרר את החבילה בבכי זול שאפשר?

  • ranpergamin הגיב:

   אוקי, אז החבילה שלך נעצרת לשחרור ממכס ויש בפנייך שתי אפשרויות:

   1. לתת לחברת עמילות המכס של הדואר לשחרר עבורך את החבילה. זה מתחיל מ -180 ש״ח וממשיך הלאה לפי מיסים/עמלות.
   2. ללכת לסניף הדואר המרכזי ולשחרר את החבילה בעצמך.

   בשביל 2# את צריכה להתקשר אליהם לדף בסוף הטופס (ולא לזה המודגש שהוא של חברת העמילות) ואף אולי לשלוח טופס שבו את מבקשת לשחרר את החבילה בעצמך, להגיע לסניף עם החשבונית של הקניה, ולשחרר אותה. העמלה תהיה בין 35 ש״ח (פטור ממיסים מתחת 75$, ל 80 ומשהו ש״ח אם החבילה חייבת במיסים) + המיסים לפי הערך של החשבונית.

   כמובן שלא יעשו שזה יהיה לך קל, אחרת איך ירוויחו ? תעשי חשבון אם לנסוע לדואר ולשחרר באופן עצמאי שווה את ההפרש בכסף, כי זמן ועצבים הם גם בעלי ערך. זאת אגב לא קריאה להשתמש בשירותי העמילות היקרים של הדואר.. אני אישית הולך לשחרר לבד, אבל זה דורש מעט זמן והתעסקות.

   • מסיבה הגיב:

    אין לי חשבונית
    זה חיקויים שקניתי מסינית שאני מכירה וביקשתי שהיא תשלח לי את זה .. יש שם משהו כמו 5 פריטים תיק שעון ונעליים.
    אתה חושב שזה יעלה לי יקר לשחרר את החבילה?
    אם אני בוחרת ללכת לשחרר את זה אני,
    אין לי שם מספר טלפון יש לי רק מייל ומספר פנייה … למי אני צריכה לפנות?

   • ranpergamin הגיב:

    עכשיו את רואה? הסיפור הזה לא נשמע אמין, ובלי חשבונית יהיה לך קשה לשחרר.
    יותר מזה, חיקויים ? ואם החיקוי נראה ממש טוב, אז עשויים להגיד לך שזה מקורי ולדרוש תשלום מס גבוה בהרבה, אלא אם כן תוכיחי בחשבונית.

    ואגב, אין דבר כזה חבילה ללא הצהרת ערך עליה. השחרור צריך להיות לפי הצהרת הערך, והדואר יכול לדרוש חשבונית לאמת את הערך הרשום.

    תתקשרי לסניף המיון המרכזי ביד אליהו, אם כבר ידעו להפנות אותך במידה ויש מספר מעקב לחבילה.

 4. שחר הגיב:

  שלום,
  הזמנתי דרך עלי אקספרס טלפון נייד סיני בסכום 600$ , האופציות היו או לשלוח אותו בדואר אוויר הסיני או דרך DHL ובחרתי באופציה השנייה, מה העליות אשר צפויות לי.. והאם כדאי לבטל את הבקשה למשלוח דרך DHL ולחזור חזרה לדואר הסיני?

 5. אלון הגיב:

  היי, שאלה קטנה:
  אני וחבריי רוצים לקנות סוג של משחק/צעצוע בשביל מסיבה.
  מדובר במשהו ששוקל 15 קילו ואנחנו רוצים להזמין מסין 20 כאלה, זאת אומרת שיהיה משלוח של 300 קילו.
  המחיר – בערך 4500$ כולל משלוח של 500$.
  אז כמה שאלות:
  1. אם אני מבין נכון, על צעצועים אין מס קנייה ואנחנו צטרך לשלם רק 18% מע"מ וזהו?
  2. האם במחירים כאלה כדאי (שלא לומר, חובה) לשלוח דרך חברת שילוח פרטית כמו DHL ו EMS? ובמידה שכן, האם אין סיכוי שפתאום הם ירצו עמלות של אלפי שקלים? אם זה נגיד 300 400 שקל סה"כ אז זה בסדר. אני מפחד שפתאום יגידו לי שהם רוצים 2000 ש"ח או משהו כזה.
  3. האם יכול להיות שיתערב לי פתאום גוף מהמדינה שיחשוב שאני יבואן ויקשה עלי באיזושהי דרך?
  4. במידה והתשובה ל 3 היא כן, אם אני אפצל את המשלוח ל 6 אנשים עם כתובות שונות ואשלח 3 צעצועים לבנאדם ואז על החבילה יופיע סה"כ 675$, זה ישנה את המצב במשהו?
  איך אני עושה משלוח כזה כמו שצריך בלי להסתבך?
  תודה רבה מראש

  • ranpergamin הגיב:

   אתה נכנס לקטגוריית יבוא ביג טיים, אלא אם כן תטען שזה דוגמאות.

   משלוח כזה גדול לא עושים בדואר רשום אלא בחברת שילוח מסודרת עם ביטוח ושחרור אצל עמית מכס. בקיצור, אתה לא שולח חולצה.

   אם תפצל זה עשוי להקל אבל עדיין, גם אם סה לשימוש פרטי זה עדיין גודל וכמות שמצריך ביטוח, ושחרור אצל עמיל מכס. מיסים תשלם ואולי גם תצטרך מכון תקנים, ככה שזה לא משנה אם תשלח משלוח אחד או מפוצל

   • אלון הגיב:

    אין לנו בעיה לשלם מיסים. לא מנסים להתחמק מזה. רק מה שכן מנסים זה לא לעבור במכון התקנים, זה יכול לקחת חודשים או שבכלל לא יאשרו לנו להכניס אותו ואז חבל לנו על כל הכסף.
    מזה אנחנו מנסים להמנע.
    ואם נשלח ל 20 כתובת שונות? כל אחד יקבל מוצר אחד? זה ישנה?
    תודה על תגובתך

   • ranpergamin הגיב:

    אפשר לשאול מה זה ?

   • אלון הגיב:

    זה טיפה מביך, אבל בוא נגיד שזה כדור פלסטיק די גדול, כמו כדור ים ענק שאפשר להתמסר איתו או להתגלגל בתוכו

   • ranpergamin הגיב:

    אין בזה שום דבר מביך.
    לדעתי 1 לשימוש אישי יעבור בלי בעיה, אבל כמה כבר ייחשב מסחרי.

    תקנים יחפשו אותך באלקטרוניקה או יבוא מסחרי

    אבל זאת רק דיעה

  • אלון הגיב:

   אוקיי. תודה רבה!

 6. or הגיב:

  היי,
  הזמנתי ברומטר וינטג' באי ביי והיום קיבלתי מייל די מוזר מהחברת שליחויות שמבקש לשלוח להם את מס' תעודת הזהות בשל ענייני מכס שנהוגים בישראל. המוצר עלה 75$ ובנוסף שולמו לשולח דמי שליחות ועמלות (החברה היא GDALLIANCE.COM כפי שכתוב במייל, אך כתובת המייל היא CustomsClearance@needyourinfo.com). האם זה הגיוני? מישהו נתקל במשהו כזה בעבר? מה לעשות?

  • ranpergamin הגיב:

   תשאלי אותם באיזה חברה הם שולחים. לעולם לא נתתי תז לחברה בחו״ל

  • ranpergamin הגיב:

   אגב, זה לא בלתי הגיוני לחלוטין, אבל שיסבירו למי הם מעבירים ולמה

   • ProCode.co.il הגיב:

    לי לאחרונה היה כזה דבר: הזמנתי מחו"ל אוהל גדול וכשהגיע זה הגיע עם שרות שליחויות. קיבלתי מייל מאותו שרות, שלא ידעתי בכלל שהולך לעבור דרכו, ובו הם היקשו את תעודת הזהות. מסרתי ואת האוהל קיבלתי אחרי זמן לא רב. בדרך הגיעו כל הזמן מיילים לעדכון לגבי מצב החבילה. לא יודע, נפתולי שיטות וחבורת המשלוחים… .

    מכיוון שתעודת הזהות שלי היא לא ממש סודית אז לא הפריע לי למסור אותה.

   • or הגיב:

    השאלה היא האם זה לא פתח לתרמיות? האם העובדה ששילמתי באשראי ותוספת מספר תעודת הזהות זה לא יכול לסכן אותי באיזה עוקץ? האם מישהו מכיר את החברה הזאת- GDALLIANCE.COM? במייל הם כותבים שהם צריכים את הת.ז מפני שעפ"י חוקי ישראל משלוח בערך גבוה מ- 75$ דורש לספק ת.ז בכדי להכין customs clearance. כמו כן הם מוסיפים: Please note that your I.D is for customs purposes only, and you will not be require to pay customs duty or tax. מה שגם נשמע לי קצת סותר… אשמח שמישהו יבהר לי את זה והאם זה לגיטימי למסור מס' ת.ז לחברת שליחויות שאני לא מכירה ואף לא ידעתי ששולחים דרכה.

   • ranpergamin הגיב:

    לא יודע להגיד

   • ProCode.co.il הגיב:

    כנ"ל (לא יודע). אני רק לא שילמתי בכרטיס אשראי אלא בפייפאל.

   • ranpergamin הגיב:

    אל תשלחי !!!!!

    כתובת המייל ניראת כמו תרמית גדולה

    תבדקי את פירוט האשראי שלך.
    נשמע כמו עוקץ

  • ranpergamin הגיב:

   עכשיו אני רואה את המייל.

   אל תשלחי בשום אופן !!!!!!

   לדעתי זה משהו שלא מריח טוב

 7. חנה הגיב:

  היי
  אני הזמנתי מiherb משהו ב78$ ואני חושבת משהו כמוו קילוו ועכשיו קראתיי שאני יצטרך לשלם על זה מיסים אז אולי אתה יודע כמה ואיל בידיוק אני אמורה לשלם את המיסים אני גם אמורה ללכת לתל אביב?
  או שאני משלמת לסניף הדואר ? בבקשה תענה זה ממש דחוף

  • ranpergamin הגיב:

   תחויבי במע״מ בגובה 18%, על אף שיש סיכוי, יותר מסביר שיוותרו לך על זה.

   אני לא יודע איזה סוג שילוח iHerb, אבל אם זה דואר רגיל/רשום ותהיי חייבת במיסים תקבלי פתק לבוא לסניף לשלם את המע״מ ולקחת את החבילה.

   • טל הגיב:

    עשתי דואר אוויר ובחבילה יש לי בערך 15 פריטים
    אז רגע אני יצטרך לקחת את החבילה מסניף הדואר?
    או מתל אביב לא כל כך הבנתי

   • ranpergamin הגיב:

    אין לי שום מושג מה הזמנת, איזה סוג משלוח, מה העלות הסחורה ומה מוצהר, לכן אין לי מושג לאן ואיך זה יגיע.

    אם זה חברת שילוח פרטית היא תיצור איתך קשר.
    אם זה דרך דואר חבילות רגיל ולא EMS במידה והחבילה חייבת במס אתה תקרא לסניף דואר לשלם את המס.
    במידה והחבילה תעצר במכס לבדיקה פרטנית בגלל היעדר מסמך/הצהרה שניראת לא נכונה וכאלה אז אולי תקרא לסניף המרכזי.

 8. fssfgs הגיב:

  יש לי שאלה חשובה הזמנתי דרך ]דקס מהמזרח ושאלו אותי אם אני רוצה להצהיר באתר על מחיר נמוך יותר בשביל להמנע ממיסים, אמרתי שסבבה, אבל עכשיו אני תוהה האם החבילה לא תתפס כי הם מצהירים על מאה דולר והחבילה עלתה 250 דולר. האם היא תתפס זה מוצר חשמלי למטבח, האם הם יפתחו את החבילה , ומה עלול להיות אם יגלו קבלה על מחיר אחר??????

  • ranpergamin הגיב:

   אם בשחרור פרטני יחליטו לפתוח ויגלו שהחשבונית וההצהרה לא תואמות תוזמן לשלם את ההפרש ואולי קנסות.

   אם אין חשבונית ופתחו, הם יכולים לעקב ולזמן אותך להביא חשבונית.

   בכל מקרה זה לא כולל עמלות של פדקס, שיהיו כנראה.

   אמרת שסבבה וידעת כנראה שיש סיכון, מכשירים חשמליים מהמזרח גם ככה מושכים תשומת לה..
   תאלץ לחכות בסבלנות.

 9. פיפו הגיב:

  נגיד ואני קונה משהו יקר(100+) ורשום לי על החבילה(משיפי..) 70 $ ושולח דרך משלוח מהירׁׁׁ(DHL,FEDEX)
  האם יבדקו את החבילה הזו ואני יצטרך לשלם עמלות ומי…?

  • ranpergamin הגיב:

   נגיד ואתה בוחר לעשות משהו לא חוקי, ונגיד ואתה נתפס..

   תעשה 1+1 🙂

   אם החבילה נעצרת לבדיקה פרטנית, ויש חשבונית לא תואמת בפנים אכלת אותה.

   אם אין חשבונית ובכל זאת המוכס חושד שהערך נראה חשוד הוא יכול לעקב את החבילה ולזמן אותך להציג חשבונית מקורית לרכישה.

  • ranpergamin הגיב:

   אה.

   ובלי קשר למיסים, בחברות האלה תשלם גם עמלות שאין להם קשר למיסים

 10. יהודה הגיב:

  כמעט כל המותגים היום נמכרים גם ב אליאקספרס , ידוע לך אם מדובר במותגים המקורים ( במידה ורשום שכן ) אם כן הכל הרבה יותר זול שם , למה לא לקנות כמעט הכל שם ???

  • ranpergamin הגיב:

   עלי אקספרס זה 90% זיופים וחלק מהיצרנים שם הם sweat shops

   אני לא קונה זיופים ולא אוהב לשלם בכרטיס אשראי אלא בפייפאל

   • יהודה הגיב:

    הם מביאים צילומים של התגיות , הכל נראה כמו המקורי , לפחות בתמונות , עדיין נשמע לך זיוף ? יש לך ניסיון שזה כמעט הכל זיוף ? איך אפשר לדעת אם זה אכן מקורי , או שאי אפשר לדעת ? תודה רבה !!

   • ranpergamin הגיב:

    סחורה מאתרים סיניים אני משתדל לקנות או דברים ממש זולים, או לחלופין מאתרים ומקורות שבהם יש ביקורות ברורות. איביי, עלי אקספרס, כולם מציעים מערכת ביקורת שאתה יכול לברור ולמיין.

    שוב, אין לי איזה דוגמה מוחלטת נגד סינים או מוצרים מסין. צילום של תגית לא אומר לי כלום עד שהמוצר לא ביד. קיבלתי בעבר סכינים של ג׳ילט שנראו מקוריים לחלוטין, אבל היו זיוף ואםשר היה לראות את זה על הפריט עצמו וכמובן על אורך החיים שלו ביחס למקור.

    הנסיון שלי מראה שלעיתים אפשר לדעת מראש, לעיתים זה ניסוי ותהייה, ולעיתים כמו שכתבתי כשיש אלטרנטיבה, למשל זו הקוריאנית, שאני יודע כבר שהיא מקורית, אני הולך עליה.

   • יהודה הגיב:

    קודם כל ממש תודה על ההתייחסות , שנית – מה זו האופציה הקוריאנית שבטוח אמינה ומקורית ? ושוב תודה

   • ranpergamin הגיב:

    בעקרון דרום קוריאה מוכרים סחורה מקורית של מותגים. יש פחות זיופים.

    יש חנות אייבי מקוריאה שממנה קניתי גם סכינים של ג׳ילט, גם מכונת גילוח, גם קיניזיו טייפ והכל מקורי.
    אני אנסה לחפש את שמה במיילים. הרבה זמן לא הזמנתי כי קניתי 8 להבים, ויש לי מכונה ככה שאני מסודר לחודשים ארוכים..

 11. אביב הגיב:

  היי אני מעוניין לקנות אופניים חשמליות מחו"ל בשווי 600$ יש איזשהן הגבלות לגביי זה?

 12. שרית הגיב:

  היי
  תודה על המאמר
  באם אני מקבל מחשב נייד מחבר בחו"ל (התארח אצלי תקופה בארץ)
  האם יהיה על זה מס?

 13. ענבר הגיב:

  הי רן,
  אתה יודע אם משלוח בתוך ארה"ב (לדוג' ממחסן SHIPITO לחבר בניו יורק או להיפך) מחויב במס?
  חיפשתי ולא מצאתי שום דבר על זה…
  תודה!

  • ranpergamin הגיב:

   מס אמריקאי ?
   תלוי מאיפה הוא נקנה. למשל לקניה בתוך קליפורניה יש מס. לכל מדינה יש מס אחר.
   למשל באורגון אין מיסיםֿ, ובגלל זה המחסן של שיפיטו שם הוא טוב למשלוחים שרוצים להמנע מתשלום מס גדול עליהם.

   • ענבר הגיב:

    זה מוצר שנקנה באמאזון (וכבר שילמתי עליו מס) ונשלח למחסן של שיפיטו, רציתי לשלוח לארץ אבל התחרטתי מסיבות כאלה ואחרות ואני רוצה לשלוח לחבר שנמצא בארה"ב. השאלה אם משלוח מהמחסן של שיפיטו למדינה אחרת יגרור תשלום מס נוסף.

   • ranpergamin הגיב:

    תלוי לאיזה מדינה , אבל אני חושב שלא.

 14. אירוס הגיב:

  היי רן אני רוצה לשלוח מחברה מארה"ב לישראל בגדים ב 145$ אני לא מבינה את לכ הנושא הזה של החברות.. הייתי רוצה שתמליץ לי מה כדאי לי אני רוצה שהחברה תיהיה אמינה כמה שיותר זולה ושלא לוקח הרבה זמן עד שהחבילה מגיעה.. אז מה אתה אומר?

  • ranpergamin הגיב:

   אירוס , אני לא מבין את השאלה.

   את רוצה לקנות מה מאיפה ?

   את אומרת שאת יודעת מאיזה חברה או לא ?
   למה 145$ ?
   מה את רוצה לקנות ? איזה בגדים ?

   אם את רוצה בגדים זולים ופשוטים תזמיני מ next direct מאנגליה או דומיהם

   • אירוס הגיב:

    סליחה על האי הבנה .. יש איזה חברה שאני רוצה להזמין ממנה brandy melville והם לא שולחים לישראל בגלל המיסים שהמדינה גובה.. אז אני רוצה לשלוח את זה עם אחת החברות כמו buy2usa אבל אני רוצה שזה יצא לי זול בסביבות ה 20$ אז מה אתה ממליץ לי? זה בכלל אפשרי למצוא משהו ב20$ ?

   • ranpergamin הגיב:

    לא יודע.

    מחיר המשלוח תלוי בגודל החבילה.

    ב buy2 יש מבצע של 5$ לפריט ו 20$ מינימום להזמנה אבל ללא תלות בגודל החבילה.

    בshipito המחיר יכול להיות יותר זול מ 5$ לפריט אם האריזה טובה.

    בכל מקרה ב 145$ מוצהרים תשלמי מעמ

   • אירוס הגיב:

    אני לא מבינה ב shipito הסכום שכתוב שזה יצא לי זה לא כולל את המעמ נכון? זאת אומרת שאם הם כותבים לי שעם airmail זה יוצא לי 10$ אז זה יעצר במכס ואני יצטרך לשלם בנוסף לזה מעמ לא ?

   • ranpergamin הגיב:

    נכון. ב buy2 את משלמת את המיסים כשהחבילה מגיעה למחסן שלהם בארה״ב .

    כשאת שולחת עם שיפיטו את משלמת מיסים, אם וכאשר החבילה נעצרת לבדיקה בארץ, תלוי בסוג השילוח שבחרת

   • אירוס הגיב:

    מה זאת אומרת תלוי בסוג השילוח? יש שילוח שהוא לא יעצור במכס?

   • ranpergamin הגיב:

    בשיפיטו יש כמה אפשרויות שילוח שונות , של ספקי שילוח שונים.

    חברות כמו פדקס עוצרות לבדיקה מכס בודאות, שילוח כמו airmail economy שמגיע כדואר רגיל נעצר לבדיקה מדגמית או שיחרור קולקטיבי.

   • אירוס הגיב:

    אז זאת אומרת שאם אני משתמשת בairmail אז זה לא יעצור במכס? ואתה ממליץ לי להשתמש ב airmail זאת כאילו חברה בטוחה?
    אני מצטערת על כל השאלות אני פשוט ממש לא מבינה בדברים האלה..

   • ranpergamin הגיב:

    אז ככה. תמיד מסתתרת בסאב טקסט שאלת מליון הדולר של גם אלה שלא ממש מבינים של איך אני דואג שהמכס לא יעצור את החבילה.

    שירות airmail economy של שיפיטו הוא שילוח שכיום הוא ברובו מבוסס על usps ולפעמים ספק אחר. הוא טוב עד חבילות בגודל ומשקל מסוים.

    כל חבילה עקרונית נעצרת לבדיקת מכס לא בהכרח פרטנית , אלא גם שיחרור קולקטיבי.

    מה שקובע הוא הערך הרשום על החבילה, ערך שב שיפיטו את ממלאת לבד.

    הצהרת ערך לא אמיתי ביחס לתוכן החבילה היא עבירה ועלולה לגרור קנסות אם תופסים אותך. מצד שני בשחרור קולקטיבי לרוב לא מתעכבים על בגדים וכאלה עם הצהרות ערך נמוך. אבל כל אחד יעשה דין לעצמו.

    אם את רוצה להיות רגועה ובטוחה עם שירות בעברית והגעה עד הבית עם שליח, לכי על buy2usa

    הם יותר פשוטים למשתמש ישראלי ואמנם תשלמי את המעמ מראש אבל התשלום יהיה צפוי גם לחבילה וגם למעט ויגיע תוך שבוע לבית

   • אירוס הגיב:

    כן הבעיה היא ש בbuy2usa זה עולה יותר מידי .. אבל מה שאתה אומר זה שרק אם אני יזייף את המחיר בשיפיטו זה לא יעצור במכס? אם אני שולחת בגדים בשווי 145$ דרך airmail זה אמור בעיקרון לעצור במכס? ושאני ישלם מעמ?

   • ranpergamin הגיב:

    הבעיה שאת רוצה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה 🙂

    אם הערך חייב במעמ אז הוא חייב במעמ.
    אפשר לנסות להתחמק מתשלום מעמ על ידי בחירת חברת שילוח וסוג שילוח שלא בהכרח יעצר לבדיקה ושאפשר להצהיר בו ערך אחר. שיפיטו מאפשר את זה בעצם.

    יחד עם זאת, קחי בחשבון:

    1. הצהרה לא נכונה עם חשבונית מקורית בתוך החבילה, ונעצר לבדיקה יכול להגמר ביוקר.

    2. לא בטוח שהשילוח דרך שיפיטו יצא לך בהכרח זול כי זה תלוי בגודל האריזה ומשקלה.

    3. קשור ל 2 לא בטוח שסוג השילוח שאת רוצה יהיה זמין אם החבילה תהיה גדולה מדי.

    אלה סיכונים שאת צריכה לשקול בהתמודדות ונדמה לי שאת לא כל כל לא מבינה כמו שהצגת את עצמך 🙂 את מבינה את השיקולים, עכשיו ההחלטה מה לעשות היא שלך.

    אישית, אני עושה הזמנות קטנות ושילוחים קטנים וזולים אפילו במקביל, ויוצא יותר זול מחבילות גדולות בגלל אריזות קלות לבגדים (ניילונים).

   • אירוס הגיב:

    אוקיי כאן הסתיימו השאלות שלי! תודה רבה לך רן.. ! מקווה שהסתדר לי בסוף..

   • ranpergamin הגיב:

    שיהיה בהצלחה ! ושנה טובה !

   • אירוס הגיב:

    היי רן, אם החבילה+השליחה בארה"ב עולה לי 70$ והשליחה דרך airmail עולה לי עוד שמונה דולר וזה יהיה אז כשזה יעצר במכס יכללו את המחיר של השליחה של השמונה דולר ואני יצטרך לשלם מעמ?

   • ranpergamin הגיב:

    לא. כבר לא כוללים את מחיר המשלוח, רק את עלות התוכן.

   • אירוס הגיב:

    רן יש אפשרות אולי פשוט לדבר איתך בטלפון..?

   • ranpergamin הגיב:

    שלחי לי הודעה דרך ״צור קשר״ בבלוג עם הטלפון.

 15. ליטל הגיב:

  היי רן, תאמין לי אתה מבוזבז 🙂
  יש לי ענן שמרחף מעל ראשי ואודה אם תוכל לעזור לי.
  אני רוצה להזמין בגדים עבור הכלב שלי. בחברה יש מינימום 500$ בסופו של דבר 8 פריטים לערך.
  איך יהיה לי הכי משתלם להביא לארץ? החברה יושבת בניו יורק/ קוריאה.
  תודה ושתהיה לך ולמשפחה שנה טובה! 🙂

  • ranpergamin הגיב:

   הי ליטל,

   תודה 🙂

   מקוריאה משלוחים יכולים להיות זולים, אבל לקחת הרבה זמן.

   אם את לא לחוצה על זמן ההגעה שלחי דרך משלוח ימי של buy2usa גם זול וגם מבוטח

 16. Itay הגיב:

  שלום רן,
  אחלה של פורום אתה מנהל כאן, אני חייב לומר שזאת פעם ראשונה שלי לגמרי שבה אני רוצה לבצע קניה באון ליין מארה"ב ליתר דיוק 5 מכנסיים מ Outlet Tommy Hilifiger, מלבד הבעייתיות של להיכנס לאתר שלהם בחו"ל (הצלחתי רק דרך VPN US) שאוטוטו כבר לא יהיה ברשותי, יש גם את נושא ה Shipto ממה שקראתי בפוסטים שלך אין צורך להשאיר שום פרט אצלם, אך משום מה על מנת לבצע משלוח עליי להירשם ולשלם או 5$,10$,50$ זה בסדר, מה כדאי לרכוש?
  כמו כן, ברישום מבקשים כתובת, אז מין הסתם להשאיר את הכתובת כאן בישראל? דבר נוסף מבקשים שאחליט לאיזה מחסן שלהם לשלוח את המוצר (מה זה משנה לי?), דבר נוסף ואחרון יש את האפשרות של שימוש בכרטיסPrepaid של usunlocked אתה מכיר את זה? כי ניסיתי לרכוש כרטיס כזה וזה עצר אותי(כנראה שזה זיהה שהכרטיס שהזנתי לחיוב על מנת לרכוש prepaid הוא ישראלי).
  יש לי הרבה שאלות אני יודע, פשוט פעם ראשונה שלי ולא בא לי ליפול וסתם לשלם על מה שאני לא באמת צריך.
  מעריך מאוד את העבודה הנפלאה שאתה עושה.

  • ranpergamin הגיב:

   שלום איתי,

   לא בטוח שאצליח לענות כל השאלות אבל אנסה.

   1. זה בלוג, לא פורום 🙂
   2. בהרשמה לשיפיטו אתה חייב לשים ״הפקדה״, שאחרי זה עומדת לרשותך לשימוש בתשלום משלוחים
   3. תדאג שיהיה לך חשבון פייפאל, תשתמש בפרטים האמיתיים שלך ובאותה כתובת מייל ברישום לפייפאל ושיפיטו

   4. כשתרשם לשיפיטו יגיע שלב שיבקשו טפסים. אל תמלא כלום, לא חובה. לזכותך יעמוד סכום שילוח חודשי של נדמה לי עד 100$ משלוחים לחודש (עלות שילוח) , זה לגמרי מספיק.

   5. אם אתה לא עושה מנוי לדעתי יש רק מחסן אחד שאפשר לשלוח אליו.

   אם אתה עושה מנוי אני ממליץ לשלוח ל Hawthorne

   6. לא ניסיתי את us unlocked

  • ranpergamin הגיב:

   ואגב, לא יודע למה אתה נעול כל האתר הזה של האאוטלט שלהם שהמחירים בו לא
   מדהימים , והקנייה מורכבת

   יש לך עוד אתרי חיסולים שתוכל לקנות בהם יותר בקלות

 17. רועיאל הגיב:

  אם אני מבצע שילוח דרך אזרח רגיל בארצות הברית ונשלח בדואר רגיל , מה הסיכוי שיתפס במכס?

  • ranpergamin הגיב:

   לא מבין מה אתה שואל..

   אזרח רגיל או לא לא רלוונטי.
   מה שמשפיע הוא סוג השילוח והערך המוצהר.

   אם אתה מרמה וכותב ערך לא נכון, במידה ויעצר, תשלם הרבה יותר

 18. מאיר הגיב:

  איך אפשר לשלוח מוצרים מארצות הברית לישראל עם דואר ישראל או חברה אחרת שעוברת מדגם מכס ?

 19. רועי הגיב:

  היי רן,
  כמנוי בשיפטו (בזכות הפוסט…) קיבלתי הודעה על חבילה , אפשרות השילוח הייתה בין היתר ע"י uspsPriority Mail International,
  לשאלתי: מה זה בעצם אומר ? לאיזה שיטת שילוח הם מקבילים ? האם אצטרך לשחרר אותם בתוספת פרוטקשיין של 35 שח ?

  בברכה,
  רועי

  • ranpergamin הגיב:

   USPS priority זה שירות של הדואר האמריקאי. הוא לא זול ומגיע לרוב כדואר רשום.

   אם יש לך אפשרות , עדיף economy או priority של שיפיטו עצמם

   • רועי הגיב:

    רן,
    תודה על התגובה.
    קרה לי משהו שעד כה לא קרה לי בשיפטו ורציתי לשאול אם נפגש בתופעה או שיש לך הסבר לנושא.
    בשלב זה יש לי מספר חבילות הממתינות לשילוח אלי בשיפטו.
    חלקן בגודל אובר סייז, יחד עם זאת המערכת נותנת לי אפשרות לשלוח דרך אייר מייל פריורטי ולפעמים גם דרך אייר מייל אקנומי (תלוי בגודל החבילה ובמשקלה), כרגע יש לי חבילה ששיטת המשלוח הזולה ביותר היא ע"י USPS פריורטי (מעבר לכך החלופות הינם יקרות יותר ומתבצעות ע"י חברות שילוח פרטיות כמו DHL וכו), מה שאני לא מבין הוא שגודל החבילה אינו גדול במיוחד (וודאי לא יותר מאלו המסומנות כאובר סייז) וגם היא אינה שוקלת משקל כבד במיוחד.
    אז מה פשר התופעה…?

    המון תודה,
    רועי.

   • ranpergamin הגיב:

    תשאל אותם !
    אולי המידה היא בקצת גדולה ?

    למשל יש הבדל בין 49 ל 51 סמ

    יכול להיות ש״אריזה מחדש״ תקטין את העלות

 20. רבקה הגיב:

  שלום! אם אני מזימה 2 שמלות פלוס משלוח ב340$ קצת פחות כמה אני יצטרך לשלם פה בארץ כשזה יגיע? ואם יכתבו שזה מתנה מה יהיה אחכ?
  תודה רבקה

  • ranpergamin הגיב:

   שלום רבקה,

   את תשלמי מעמ בטוח בגובה 18% ואם זאת
   חברת הובלה פרטית גם אולי עמלות

   • רבקה הגיב:

    אז מה החישוב? אני לא טובה בחשבון ומספרים לצערי. ואם הם כותבים שזה מתנה, זה משנה?
    איך יוצאים מזה לא לשלם ככ הרבה כסף?
    תודה רבקה

   • ranpergamin הגיב:

    רבקה,

    1% מ 340 הם 3.4$
    18% = 3.4 * 18 = 61.2

    סהכ לתשלום = 340+61.2 = 401.2$

    איך יוצאים מזה לא לשלם כל כך הרבה כסף ? את מתכוונת למע״מ או לסהכ הקניות ?
    קונים שמלות יותר זולות.

    לפי חוקי המכס ההצהרה החיצונית על החבילה היא מה שקובעת. אם הערך המוצהר נמוך מ 75$ אין עליו מיסים. הצהרת ערך לא נכון היא דבר שרבים עושים. הוא עבירה על תקנות המכס ובמקרה של תפיסה גורר גם קנסות.
    זה שכותבים מתנה לא משנה כלום.

   • Rivka Hagbi הגיב:

    אם שולחים דרך
    by DHL
    , USPS or Fedex.
    וכתובים שהארך של מה שבפנים עולה 75$?
    מצטערת לשאלות, זה הפעם הראשונה שאני עושה את זה.
    רבקה

    Send from Riks IPHONE

   • ranpergamin הגיב:

    חברות השליחויות יקחו ממך עמלות בנוסף למיסים.

    הערך של תוכן החבילה צריך להיות מתחת 75$ כדי להיות פטור ממסים

 21. צביקה הגיב:

  היי שלום,
  מנסיונך, אם אני קונה דרך אמזון/איביי נעליים במחיר 64$ ומחיר משלוח של 19$, סה"כ 83$, האם יחייבו אותי מסים מסויימים?

 22. עומר הגיב:

  היי רן,
  הזמנתי פעם ראשונה היום מוצר באיביי-כ 71$ משקל של בערך קילו.
  איך זה אמור להשלח מהספק?בדואר?אמו להגיע אלי בדואר ישראל?

 23. יוני הגיב:

  היי רן, תודה רבה על המדריך.
  במידה ואני מזמין 2 טאבלטים מאתר בחו"ל , כל אחד מהם עולה 69 דולר, האם אחוייב בתשלום מיסים ? שהרי האחד עולה פחות מ-75 דולר אך שניהם ביחד יותר …
  תודה

 24. יניב אהרוני הגיב:

  אהלן רן!
  ראשית, חשוב לי להגיד כי הבלוג ממשיך 'לשבש' את ימי ולא פעם אני מוצא עצמי נשאב לכתבה מרתקת או שפורצת לה המחלה חשוכת המרפאה הידועה בכינויה "חדוות קנייה" בעקבות כתבה שעולה על ציוד חדש באמצע יום עבודה עמוס. בקיצור תענוג!
  לעניינינו, הפעם החלטתי גם אני לשנות ממנהגי ולנסות את שיפיטו והפעם תיק ריצה שמחירו מעל 75 $.
  האם אחרי שינויי השילוח שהם ביצעו ועברו ל EMS, משקלו וגודלו של הציוד שהזמנתי (החבילה להערכתי 50X30X20 ומשקל כולל של 1 ק"ג פחות או יותר ) צפוי לעבור יעברו דרך EMS או בדואר הרגיל? כמובן שמטרת השאלה היא לשם רישום המחיר בחשבונית.

  אודה על תשובתך.
  יניב

  • ranpergamin הגיב:

   הי יניב,

   תודה על הפרגון

   איזה אפשרויות שילוח שיפיטו מציע לך ?
   יש air mail economy ?

   • יניב אהרוני הגיב:

    אהלן רן.
    הכנסתי את נתוני הנפח והמשקל של התיק (330 גר' וגודל 37X20 X6 ס"מ ) והגדלתי למשקל 750 גר' ולגודל קופסה 45X25X15 ס"מ כדי שלא תהינה אי הבנות.
    האופציות שקיבלתי הן: Airmail economy ן- USPS Priority mail.
    אם אגדיל עוד טיפה לאזור 1 ק"ג ונפח מעט יותר גדול עדיין אקבל את USPS/

   • ranpergamin הגיב:

    Airmail Economy הוא האפשרות המועדפת. הוא מגיע כדואר רגיל רשום, לא EMS

 25. J45 הגיב:

  שאלה, קראתי את הבלוג המדהים שלך וקיבלתי הרבה טיפים,
  יש איזה מוצר שרציתי לרכוש שנמצא רק בחו"ל, והיה אותו באמזון,( רכשתי כבר בעבר באמזון אבל זה כבר עברו כמה שנים או שהביאו לי חברים דרך אנגליה את המוצרים, כי בתכלס שמתי לב שזה לא משתלם בגלל המיסים ועלות המשלוח)

  ראיתי שהמחיר של המוצר שווה , והיה רשום שהמשלוח חינם(כי המוצר הזה עולה יותר מ35$) אז הבנתי שה"חינם" מתייחס למשלוח בארה"ב בלבד, במחשבון של האתר של שיפיטו יצא שמשלוח אוויר או ים כולל ביטוח במינימום יעלה לי 17$, לא כולל הדמי מנוי אצלהם כנראה זה כבר יוצא שהמחיר ממש לא משתלם, השאלה אם יש דרך לעקוף את זה??כי מאוד רציתי את המוצר הזה ואין לי מי שיביא לי אותו.

 26. שרה רחמני הגיב:

  שלום רב. הזמנתי מאלי אקספרס פלאפון. ב1/3-2014. עדיין לא קבלתי. מה עושים . תעזרו לי בבקשה.תודה שרה.

  • ranpergamin הגיב:

   אין לי שום מושג. אני לא קונה בעלי אקספרס. תפני לעלי אקספרס עצמם

   אגב , הם לא מחייבים כל עוד את לא מאשרת כך שלא קרה כלום בעצם

 27. רועי הגיב:

  אהלן רן,
  בזכותך אני רשום ומקבל דואר כבר חצי שנה דרך שיפטו… אתה צריך להתחיל לקחת מהם אחוזים…
  רן, אני הולך להזמין מחשב נייד קצת גדול ( מסך 18.4" )שעולה 650$ ( זה מה על כל פנים אני הולך להצהיר עליו :-)…) כשבדקתי עלויות משלוח בשיפטו חלק מהאופציות כלל לא עלו ( כנראה מחמת גודל החבילה ).מה שהשאיר לי את האופציה של dhl כאופציה הטובה ביותר.
  יש לך מושג לאיזה עלויות נוספות +- אני צריך להתכונן מלבד עלויות השילוח ?
  עוד שאלה : dhl יסתפקו בהצהרת שווי החבילה שתעשה על ידי או שהם יצטרכו משהו רשמי ?

  המון תודה,
  רועי.

  • ranpergamin הגיב:

   הי רועי,

   תודה.
   לא יודע מה בדיוק העמלות ש dhl ידרשו.
   תתקשר אליהם

   הם בטח ירצו חשבונית מקור

   • רועי הגיב:

    רן,
    אודה לך על עזרתך.
    זה מה ששאלתי אותם :"Dear Customer Service, I want to know: I forgot my laptop in Orlando, and I want to send him to Israel. The laptop is a used computer, of course I do not have the original receipts. What documents do I need to give you? The value of a about $ 650 or so. Regards, Roy."
    וזה מה שהם ענו לי :"According with the records we will need the waybill (label) and commercial invoice."
    מה המשמעות? אני מתכוון במונח המקצועי. הם רוצים הצהרה של שווי וגם קבלה מקורית?
    הם גם התייחסו לנושא הסוללה אבל זה כבר סיפור אחר….
    בתודה,
    רועי.

   • ranpergamin הגיב:

    מבקשים חשבונית מקור וטופס משלוח.

 28. ranpergamin הגיב:

  ותודה על הפרגון

 29. מגדי הגיב:

  הי רן,
  בלוג נהדר, תענוג לקרוא, סייע לי רבות לחסל את הערפד שלי 🙂

  אחרי זמן מה ששלחתי לארץ דרך buy2usa החלטתי לנסות את השירות של shipito.
  אכן אחרי הרישום הם מבקשים הזדהות ע"י שליחת מסמכים אבל זה לא מונע שליחת חבילה לכתובת שלהם.
  שלחתי לשם חבילה, החבילה התקבלה שילמתי על המשלוח לארץ (ביצעתי גם אישור של כתובת האימייל שלי)
  אך כעת החבילה לא נשלחת לארץ והחשבון נמצא תחת review עד לביצוע אימות ושליחת מסמכים.

  Package status
  Customs Value: $
  Shipping Method selected
  deposit is sufficient
  Account on Security Hold

  האם אתה מכיר את הסיטואציה הזאת?

  תודה מראש,
  מגדי

 30. אלירן קדוש הגיב:

  שלום

  אני רוצה לקנות אופניים מארה״ב ולשלוח אותם לארץ.
  השאלה הראשונה שלי אם איזה חברת משלוחים הכי כדאי לי לבצע זאת.
  והשאלה השניה אם אני תושב חוזר שיכול לעשות עוד משלוח בלי מיסים, האם יש חברה ספציפית שמטפלת בזה?

  • ranpergamin הגיב:

   אתה יכול לשלוח ימי עם buy2usa או אווירי עם כמעט כל חברה. הייתי שולח דרך Buy2 כי הייתי רוצה ביטוח על הובלה כזו.

   לא יודע על איזה סוג חברה אתה שואל, אולי זה עמיל מכס ויש הרבה כאלה

 31. ranpergamin הגיב:

  כמובן. רק ציינתי את זה שכן אין לי ניסיון בהילכות חלוקת דואר עירוני.

 32. shosh הגיב:

  כשמזמנים מהאינטרנת כותבים תכתובת באנגלית או בעברית ?

 33. בן הגיב:

  יש לי שאלה!
  יש הגבלה של משקל של פריט שעולה פחות מ-75$?

 34. גל רהב הגיב:

  תודה על הסקירה. כיצד משיגים קופון runblog10 ל- Runningwarehouse.com?

 35. zaznoo הגיב:

  הי,
  האם תוכל לתת לינק לחנות ספורט טובה בארצות הברית לקניות אונליין: משהו כמו wiggle רק בארצות הברית, שיש בה בגדי ריצה וציוד לשחייה.
  ושאלה נוספת – אני משתמש בshipto, אם רכשתי בwiggle במעל 100$ המשלוח לארה״ב הוא חינם ולא משלמים מעמ. האם יש סיכוי שהמכס בארה״ב יעצור את החבילה לפני שהגיע למחסן של shipto?
  מה כללי המכס בארה״ב?
  או שלדעתך שווה לשלם את המעמ ולשלוח לאוסטריה?

  תודה מראש…

 36. שרה הגיב:

  תודה רבה על הפוסט המושקע!! ממש נהנתי לקרא ולהחכים!
  רציתי לשאול לגבי עגלת תינוק, חמתי אמורה להגיע לארץ ללידה שלי והיא קנתה לי עגלה בארה״ב. השאלה אם יש מצב להכניס את זה לארץ מבלי לשלם מע״מ, הבנתי שאין מכס על מוצרי תינוקות אבל יש מע״מ על כל דבר חדש. השאלה אם היא יכולה להביא את זה פתוח במטוס אפילו שהיא באה בלי תינוק או שרק אם אני באה עם תינוק אני פטורה ממיסים על העגלה?

  • ranpergamin הגיב:

   הי שרה,

   אני אגיד לך כל מהמקרה הפרטי שלי.
   אני הבאתי עגלה והתכוונתי להצהיר, לא שווה להסתבך, כי המחיר יותר יקר במקרה שתופסים אותך..

   עברתי במסלול האדום, אמרתי להם יש לי כאן עגלה, הנה הקבלה , עלתה X וכו..

   הם אמרו לי להמשיך הלאה בלי לשלם..

   המכס מחפשים דגים גדולים. אולי כן תתבקשי לשלם את המעמ
   אבל לפחות זה יהיה צפוי ולא תשלמי יותר מזה.

   מצד שני לפתוח עגלה זה אפשרות אבל גם אז קיים סיכוי להיעצר (עגלה חדשה ללא תינוק..)

 37. ליאב הגיב:

  אחלה של הסבר רק אם תוכל להסביר לי אם אני רוצה להזמין פלאפון מאיביי או מאלי אקספרס באיזה שיטה הכי כדאי לי להזמין כדי לא ליפול על מכס?

  • ranpergamin הגיב:

   אם קראת את פוסט ההמשך:

   1. אני לא מביא סלולרים
   2. אני לא קונה בעלי אקספרס

   אין שיטה. לא כדאי להתעסק עם זה. המכס חם על פריטים כאלה

 38. ronostalgy הגיב:

  שאלה לגבי Shipito –
  Airmail Priority עדיין מגיע כ-EMS?

 39. אושרי לוי הגיב:

  שלום רב לכל המומחים ותודה על המדריך
  1.כשאני קונה משהו באיביי יש לי דרך לבחור את סוג וחברת המשלוח????
  2. לא כלכך הבנתי מה שכתבת לגבי השינוי שנעשה בחיפוש באיביי והאם זה טוב או לא ומה זה נותן לי כשאני מוסיף לשורת הכתובת את מה שכתבת???
  3. לגבי שיפיטו יש בדף הראשון של ההרשמה שתי אפשרויות ימין ושמאל במה עדיף ומדוע הם מבקשים חמש דולר עוד לפני שהזמנתי דבר???
  מה נותן לי שיפיטו בתום ההרשמה?? אם זה כתובת אמריקאית אז מזה שונה מbuy2usa???האם הם עובדים עם חברת הדואר בישראל??? ואיך אני משתמש בכתובת הזו למשל במשלוחים מבסט ביי???

  • ranpergamin הגיב:

   אושרי שלום,

   דבר ראשון תרגע ותרגיע עם סימני השאלה. אחד בסוף כל משפט מספיק 🙂

   תשובות לשאלותייך:
   1. תלוי במוכר. בדר״כ הם מפרטים את סוג השילוח, אתה תמיד יכולה לשאול אותם, ואם יש יותר מאפשרות שילוח אחת יהיה כתוב תחת Shipping
   2. במידה ואתה גולש דרך ebay.com אתה רואה רק תוצאות של ארה״ב. הוספה של השורה הזאת מביאה תוצאות ממוכרים בכל העולם.
   3. לא יודע מה זה ״ימין ושמאל״. 5$ זה דמי ״רצינות״ בהרשמה, שעומדים לרשותך אחרי זה לתשלום על משלוחים. זה לא כסף אבוד. שיפיטו נותן לך כתובת בארה״ב, ואם אתה עושה מינוי יש 3-4 מחסנים ברחבי ארה״ב (ואחד באוסטריה), אני כתבתי עליהם מספיק בשני הפוסטים וכל המידע שם. היתרון שלהם על buy2usa שהם פשוט יותר זולים בחבילות קטנות.

   איך אתה משתמש בכתובת ? אתה קונה באתר של bestbuy ושולח לכתובת שהם נותנים לך, כשהחבילה מגיע אליהם, אתה מקבל מייל, נכנס למערכת שלהם, בוחר את סוג המשלוח, משלם עבורו והוא נשלח אלייך לארץ.

 40. Nati הגיב:

  עוד שאלה .. ניסיתי להירשם לאתר שיפיטו ובסוף ההליך הוא מבקש לחייב את חשבון הפיי פאל שלי בחמש דולרים. אני מעונין רק להירשם שיהיה לי חשבון אצלם מוכן וכשאצטרך אשתמש בו בתשלום שיידרש. זה לא אפשרי??

  • ranpergamin הגיב:

   5$ זה תשלום של ״דמי רצינות״ ברישום.
   ה 5$ האלה נכנסים לבאלאנס (חשבון) שלך, ויכולים לשמש אותך בשילוח החבילה הבאה שתשלח משם לארץ.

 41. אור הגיב:

  שלום,
  שלחתי חבילה דרך שיפיטו Airmail Economy ולאחר חודש וקצת קיבלתי פתק בתא דואר, שמודיע על חבילה בסניף הדואר של דיזנגוף. ניגשתי לשם לקחת את החבילה, הפקיד חיפש אותה אך לא מצא.
  בקיצור נראה שהחבילה שלי נגנבה / אבדה.
  האם מישהו נתקל במקרה כזה מוזר? מה עלי לעשות? האם אפשר לתבוע את הדואר על איבוד החבילה?

  • ranpergamin הגיב:

   כנס עם הפקיד למחסן לחפש. אם קיבלת פתק היא הגיעה לסניף, אז או שהם מסרו אותה למישהו אחר בטעות או שהיא עדיין שם

   • אור הגיב:

    עדכון…
    מסתבר שהחבילה נשלחה בחזרה לשיפיטו, במקום לסניף, וכתוצאה מכך, אני צריך לשלם שוב עבור המשלוח.
    מה שלמדתי זה שהפתק הראשון על חבילה, מגיע ממחלקת דוורים, והפתק השני מגיע מהסניף.
    מסתבר שדואר ישראל לא ממש יעיל ואמין.
    מצורף קישור לכתבה על הדואר ב ynet :
    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4538347,00.html

   • ranpergamin הגיב:

    טוב לדעת. תודה !

   • trilliane הגיב:

    זה ידוע, הסניף לא אחראי על חלוקת הדואר לדוור (או בכלל על הדוור…) אלא מרכז המיון/הפצה/חלוקה מעבירים לדוורים ישירות את המכתבים. אם יש דבר דואר גדול שהדוור לא יכול לשאת איתו, הם מעבירים לו פתק, ובמקביל מעבירים את החבילה לסניף. זו הסיבה שהפתק מגיע לתיבת הדואר לפני שהחבילה מגיעה לסניף (בהנחה שהדוור יעיל ומחלק דואר כהלכה כל יום; גרתי בשכונה שבה זה לא קרה). בכתובתי הנוכחית הדוור מחלק בבוקר/צהריים, החבילות לסניף מגיעות אחר הצהריים, אני צריכה להגיע אחרי 4 כדי לקחת אותן (ובימים שני/שלישי מאוחר יותר, כי כשהם לא עובדים רצוף הם לא תמיד מספיקים לסדר את החבילות על המדפים). אם זה דואר רשום זה קצת מעכב את התהליך והחבילות מגיעות רק ביום למחרת. הודעה שנייה כבר נשלחת מהסניף.

   • ranpergamin הגיב:

    אני גר במושב, החבילה מגיע עם הדואר נע לפני ששמים לי פתק בתא..

   • trilliane הגיב:

    דואר נע עובד אחרת כמובן. התכוונתי לדואר רגיל (אם לא היה ברור).

 42. קניינית הגיב:

  שלום, אחלה פסוסט!!! אנחנו מעוניינים לרכוש עגלה מגרמניה איך אנחנו מחשבים את המחירים?
  התכתבנו עם babyshop מחיר שילוח לעגלה הינו 65 יורו.
  איזה עוד אתרים גרמנים שולחים ארצה לא הצלחתי למצוא ב google shopping de .

  תודה רבה

  • ranpergamin הגיב:

   קודם כל ברישום לאתר , את רואה מחיר עגלה פחות ב 20% אם רשמת את מדינת ישראל, כי ברגע ששולחים החוצה יש 20% פחות מס.

   לא חיפשתי לאחרונה חנויות, אבל יש ל shipito משלוח דרך אוסטריה (משלוח של עגלה לאוסטריה יהיה חינמי כנראה) ואולי כל אפשר לקנות מאד חנויות שלא שולחות לארץ ישירות

 43. דאגנית הגיב:

  החבילות שלי מגיעות עם dhl מאותו אתר, האם עלי לשמור על הפרשי זמן בין חבילה לחבילה? 24 שעות? שבוע?
  תודה על העזרה 🙂

  • ranpergamin הגיב:

   לא הבנתי. לשמור את הפרשי הזמן ? מה הכוונה ?

   • דאגנית הגיב:

    אני שומרת על רף ה 75 דולר. השאלה היא אם אני מזמינה 3 חבילות שמגיעות ביחד, האם הם יכולים לגבות ממני כספים על שלושתן ביחד או שכל חבילה נשפטת בפני עצמה? האם אני יכולה להזמין כל יום ב75 דולר או שעדיף שאשמור על מרווחי זמן בין חבילה לחבילה? אגב, אני כבר ביקרתי במכס בדרך ההגנה ולא היה כיף. שאלתי גם שם ולא קיבלתי תשובה ישירה.

   • ranpergamin הגיב:

    החוקים הם פר חבילה למיטב ידעתי.
    הדואר לא ״מאחד״ חבילות על דעתו, שהרי כל תוכן הוא קונה ובפני עצמו.

    לגבי מרווחים, זה גם לא רלוונטי לדעתי.

   • דאגנית הגיב:

    תוווווווודה!

   • trilliane הגיב:

    במכס עלולים לאחד חבילות (ששוויין הכולל מעל $75) שהוזמנו (והגיעו) באותו יום מאותה חנות (אם הם שמים לב לכך, כמובן) כי הם רואים בכך פיצול מלאכותי של הזמנה אחת שמטרתו להתחמק מתשלום מסים. שמעתי אישית על מקרים כאלה, האחרון מביניהם הגיש תביעה נגד המכס, אין לי מושג מה נסגר (אם בכלל).

    חנויות לא מאחדות חבילות על דעת עצמן אם הן נקנו ושולמו לחוד. גם מוכרים פרטיים לא אמורים לעשות זאת, אבל כדאי לוודא זאת מולם.

    לגבי הדואר, מכיוון שהדואר עצמו לא קובע את תשלומי המסים זה לא משנה; בדואר דווקא כן "מאחדים" חבילות לפעמים (קושרים יחד בגומייה) כדי למסור אותן יחד, ושולחים רק פתק אחד מטעמי חיסכון. קרה לי כמה וכמה פעמים, זה נוח להם ונוח גם לי, אז לא אכפת לי (ואין לזה קשר לתשלומי המסים, כאמור).

  • יותם הגיב:

   לדעתי כדאי להמתין בין חבילה לחבילה כי המוכר לפעמים עלול לאחד מספר רכישות,
   לגבי כמות זמן ההמתנה, כדאי להמתין עד שהחבילה תישלח (מן הסתם המוכר שולח אימייל כשהחבילה נשלחת) ואז לרכוש את החבילה הבאה.

   • ranpergamin הגיב:

    הכוונה שלה הייתה לגבי האם הדואר ״יסמן״ אותה במידה והיא שולחת הרבה חבילות

    לא בהכרח מאותה חנות. אם הבנתי נכון

   • המשלח הגיב:

    בעיקרון הכל זה בני אדם ונתון לשיפוטו של כזה או אחר, בייחוד בדואר ישראל בארץ הקודש.
    את יכולה לבצע שלוש הזמנות ולשלוח אותן במישלוח בודד, אך קיים סיכוי שדואר ישראל "יחליט" שזאת רכישה בודדת, וכתוצאה מכך את עלולה לעבור את ה – 325$ ואז גם תחוייבי במסים בנוסף על המע"מ.
    רצוי לא להשאיר פתח להחלטות של פקידי הדואר, אלא לוודא שליטה מלאה על התהליכים.
    הגילוי של רן לגבי שיפיטו העביר אותי לחלוטין לחברה זאת במשלוחים קטנים ממתחרים…

    רן, כל הכבוד, יישר כח…

   • ranpergamin הגיב:

    אגב, אני מסכים עם הנאמר, ומכיוון שדואר ישראל מוכיח הרבה פעמים שהוא יכול לעשות ״מה שבא לו״ עם החבילות שלנו, אני זהיר. לא בגלל שזה קרה לי, אלא כדי שלא יקרה

   • trilliane הגיב:

    אין קשר לדואר, הדואר לא קובע מסים. רק המכס.

   • ranpergamin הגיב:

    סליחה, צודק. הכוונה לאגף המכס והמעמ היושב בבית הדואר.
    בהקשר של מיסים

 44. Dolev הגיב:

  אז ככה, הזמנתי היום ביגוד לקטנצ'יק שלי מאתר NEXT ב- 500 שקל (שכחתי את עניין תקרת ה- 75$…), מה הסיכוי שהחבילה תיתפס?

  * אני יודעת שזו שאלת קיטבג….

  • ranpergamin הגיב:

   אין לי מושג ירוק.
   כנראה שתדרשו לשלם מעמ לפחות

  • trilliane הגיב:

   זו לא שאלת קיטבג, בלאו הכי אין לך שליטה בזה… זה עניין של מזל (לא יודעת לכמת לאחוזי סיכוי), כי החבילות נבדקות מדגמית. במקרה שהיא תיבדק תקבלי דרישה לשלם מע"מ (18%). חשוב להבהיר שהבדיקה המדגמית היא רק אם שלחת ישירות לישראל; אם שלחת באמצעות חברה שמספקת כתובת בארה"ב (כמו BUY2USA) הסיכוי הוא 100% כי הן בודקות ומחייבות אותך מראש.

 45. רינה הגיב:

  שאלה… האם יש עלויות לגבי גודל או משקל החבילה? אני מעוניינתהזמין ריהוט לגינה והחבילהגדולה העלות היא 73 דולר כולל המשלוח האם אחויב בנוסף ביגלל גודל חבילה/ משקל?

  • ranpergamin הגיב:

   עלויות של מיסים ?

   מיסים זה לפי סוג התכולה.

   עלות משלוח ועמלות זה לפי גודל ומשקל

   • רינה הגיב:

    משלוח אני משלמת דרך האתר 17 דולר ,האם יודע כמה מיסים אשלם ולפי איזה משקל .אני מניחה שהמשקל גבוהה. . תודה

   • ranpergamin הגיב:

    לא הבנתי את השאלה

    תסתכלי בטבלה של רשות המיסים מה המס על ריהוט. אין לי מושג ואין לזה קשר לגודל

 46. נדב הגיב:

  טריק קטן ב- bookdepository – האתר מתיימר לתמחר את מוצריו ללא משלוח לכל העולם, אולם אם מתחברים אליו באמצעות IP של בריטניה (דרך vpn או פרוקסי כלשהו) המחיר יורד עוד יותר. משמע, יש מחיר משלוח למדינה ממנה אתם גולשים גם אם הם לא מפרסמים זאת בפועל. אז אם יש לכם איך להסוות את עצמכם ולגלוש עם IP בריטי תוכלו לחסוך עוד כמה דולרים.

 47. cleo הגיב:

  שאלה… אני נוהגת לקנות לא מעט ב IHERB (שגובים 4$ על משלוח) בהמלצתך גלשתי ל vitacost.com אבל אני רואה שהם גובים $10.99 על משלוח… למה לדעתך הם מומלצים? אני מפספסת משהו?.. תודה!

  • ranpergamin הגיב:

   תלוי מה את צריכה.. יש מוצרים שאני קונה שם שלא זמינים ב iHerb

   • cleo הגיב:

    אוקיי, אז די ענית לי בעצם.. אם זה כן זמין ב iHERB עדיף לרכוש שם….

   • ranpergamin הגיב:

    אם השילוח יותר זול והפריט יותר זול אז זה המעשה הצרכני הנכון כנראה.

    אני אוהב את vitacost בגלל כמה מותגים ספציפיים שאני מוצא אצלם והשילוח dhl המהיר ונטול העמלות

   • יואל הגיב:

    שלום!!!
    רציתי לשאול שאלה כי לא הבנתי כל כך את ההסבר עם המשלוחים לארץ …
    אני כרגע רוצה לקנות 10 זוגות משקפי שמש בסכום 230$ כמה אני משלם מכס,מעמ פשוט אין לי מושג ולא הבנתי …
    ורציתי לדעת עוד דבר קטן אני רוצה משלוח מהיר 4-7 ימים באיזה חברה כדי להזמין ???
    תודה מראש

   • ranpergamin הגיב:

    בקיצור אתה רוצה לייבא.

    אני לא יבואן ו 10 זוגות זה כבר נופל ככל הנאה ככמות מסחרית.

    מיסים אתה משלם לפי החוק לפי טבלת המכס ומעמ.

    בתור יבוא יתכן שיש הוצאות נוספות כמו מכון תקנים ועוד

   • trilliane הגיב:

    הכללים ליבוא מסחרי שונים מיבוא אישי. הפטור עד $75 הוא ביבוא אישי בלבד; כמו כן (למיטב ידיעתי) כדי לייבא מסחרית אתה צריך להיות רשום כעסק, אחרת לא תוכל לשחרר את הסחורה שלך מהמכס.
    יבוא מסחרי באתר רשות המסים:
    http://taxes.gov.il/customs/CommercialImport/Pages/CustomsCommercialImportLobby.aspx

 48. עדי הגיב:

  יש קבוצה בפייסבוק שמדברת על קניות (e-ma-bey) אני יכולה לפרסם את הטבלה של החברות שלוח + לינק לבלוג שלך?

 49. עדי הגיב:

  כדאי לך להוסיף לחברות שלוכחות עמלה את החברה DCX, הם גובים עמלות לפי ערך החבילה שעוברת דרכם (אחוז מערך החבילה שגדול מהמע"מ).

 50. אור הגיב:

  שלום,
  אם אני שולח דרך Shipito ב Airmail Economy האם החבילה מגיעה ישירות לתא-דואר שלי בבניין, או ששמים לי פתק בתא-דואר על דואר רשום, ואני ניגש איתו לסניף הדואר לקבל את החבילה?

  תודה על הפוסט.

  • ranpergamin הגיב:

   זה לא דואר רשום, אם זה מה שאתה שואל.

   אם זה לא נכנס לתא אז מן הסתם תקבל פתק שיש לך חבילה

   • Nati הגיב:

    היי!! קודם כל שאפו על המדריך החכמת אותי מאוד!!
    לפי מה שהבנתי ממה שכתבת שכל משלוח שנשלח על ידי הדואר הרשמי של אותה מדינה אז הוא יגיע ויתקבל פה על ידי הדואר הרשמי שלנו ואז הבדיקה תהיה רק מדגמית ותמשיך לסניף הדואר ללא עיכובים ועמילות. השאלה שלי היא איך אדע שהמוכר ששולח לי הוא משתמש בדואר הרשמי שלהם. על פרטי המשלוח כתוב לי שזה מגיע מהונקונג בצורה כזו. (Shipping and handling

    Item location: Hong Kong, Hong Kong
    Shipping to: Americas, Europe, Asia, Australia
    Quantity: Change country:
    Shipping and handling
    To
    Service
    Delivery*
    Free shipping
    Israel
    Economy Int'l Postage
    Estimated between Thu. Jun. 12 and Fri. Jul. 4
    Seller ships within 2 days after receiving cleared payment.
    * Estimated delivery dates include seller's handling time, origin ZIP Code, destination ZIP Code and time of acceptance and will depend on shipping service selected and receipt of cleared payment. Delivery times may vary, especially during peak periods.
    Handling time
    Will usually ship within 2 business days of receiving cleared payment.)

   • ranpergamin הגיב:

    לא כל משלוח של דואר רגיל הוא בהכרח יהיה דואר רגיל בארץ. חלקם עשויים להפוך ל EMS, למשל EXPRESS של USPS.

    כאשר יש שילוח חינם קשה לדעת מה היא החברה השולחת ורצוי לברר.
    שילוח חינם מהמזרח הרבה פעמים זה דואר רשום רגיל (אם זה מסין), ואם זה EMS או כל חברה אחרת, הם בדר״כ מפרטים, אבל לא תמיד.

    בקיצור, כל מקרה לגופו. לי יש נסיון בעיקר עם שילוח מארה״ב ומגרמניה (לרוב dhl) לארץ.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s